Tillsammans

Bygger vi Föreningen

Tillsammans Bygger vi föreningen

Tillsammans Bygger vi föreningen

Förnyat samarbete med Hydroscand

I veckan gjorde Hammers klart med förnyat samarbete med Hydroscand vilket vi självklart är glada för.

Sebastian Nilsson från Hammers och Tommy Sjöblom (regionchef) från Hydroscand

 

 

Familjeföretaget Hydroscand grundades i Stockholm 1969 och är idag marknadsledande inom slang och ledningskomponenter i Skandinavien.

Vi erbjuder lösningar och tjänster för slangar, kopplingar och relaterade produkter. Vi arbetar innovativt, decentraliserat och kunddrivet i vår strävan att alltid hitta lösningar som hjälper våra kunder att öka sin effektivitet och lönsamhet.

I Sverige har Hydroscand över 75 slangservicebutiker och en rikstäckande mobil slangservice, känd under varumärket SlangExpress. Vi har 517 anställda och en omsättning på 1,48 miljarder kronor (2022).

Relaterade inLägg

Studio Hammers

Här kommer ett nytt Studio Hammers där Matthias Bengtsson snackar ner den gångna säsongen tillsammans med Sportchef Niklas Söderström, Huvudtränare Jens Berggard och Ass. tränare

Läs mer »

Sponsornyheter

Det är bara att konstatera att det är bra tryck på sponsorförsäljningen. Vi kan presentera båda nya och dom som väljer att förlänga vårt samarbete

Läs mer »

Aspero Idrottsgymnasium är en unik skola där samtliga elever kombinerar studier med sin idrott.