Tillsammans

Bygger vi Föreningen

Sök

Info

Tillsammans Mot allsvenskan

Tillsammans Mot allsvenskan

Roadtrip Dag-1

Då har vi klarat av dag 1 på vår lilla Roadtrip och målet med att ta tre poäng mot Linden i Eskilstuna uppnådde vi.

Dessutom klättrade vi till en andraplats i tabellen. Härligt.

Stort tack till Linden för ett mycket trevligt mottagande och all hjälp och service vi kunde behöva.

Efter matchen så åkte vi direkt till ishallen i Kumla för att hänga upp kläder och utrustning så att inte dom låg i bussen hela natten. Kumla hade fixat så att vi kom in i hallen.

Efter detta så åkte vi till Scandic hotell i Örebro där vi nu skall sova två nätter.

I morgon blir det relativt sen frukost och sedan tränar laget i Kumla vid lunchtid.

Relaterade inLägg

Efter Troja-Ljungby

Se ”Hammers på isen” och lite annat trevligt efter A-lagets seger i Overtime mot Troja i seriepremiären och avslutningsvis några ord med Jensa  

Läs mer »

Intervju med #22

Sist ut i raden av intervjuer inför seriepremiären så får vi lyssna på #22 Victor Gagic. Som vanligt står Matthias Bengtsson för intervjuandet.  

Läs mer »

Intervju med #9

Hammers Matthias Bengtsson intervjuar vår nyblivna assisterande lagkapten #9 William Berg som får dela med sig av sina tankar runt seriepremiären.  

Läs mer »