Tillsammans

Bygger vi Föreningen

Sök

Info

Tillsammans Mot allsvenskan

Tillsammans Mot allsvenskan

Hammers ”On the Road”

Då var det dags för vårens lilla ”Roadtrip” när Hammers åker norröver för att på onsdagen möta Eskilstuna Linden Hockey i Smehallen.

Efter matchen och lite mat så åker vi vidare till Örebro där det blir två övernattningar innan vi på fredag möter Kumla HC Black Bulls i ICA Maxi Arena.

Det blir två tuffa matcher, något annat skall vi inte tro. Vi hoppas att våra nyförvärv skall få visa upp sig och siktet är självklart inställt på 6 poäng med oss hem.

Sent fredag kväll så styr Veinge Buss hemåt och vi lär vara tillbaka i Halmstad väldigt tidigt lördag morgon.

Som vanligt när vi är ute och reser så skall vi komma med lite små inlägg. Håll utsikt!

Relaterade inLägg

Efter Troja-Ljungby

Se ”Hammers på isen” och lite annat trevligt efter A-lagets seger i Overtime mot Troja i seriepremiären och avslutningsvis några ord med Jensa  

Läs mer »

Intervju med #22

Sist ut i raden av intervjuer inför seriepremiären så får vi lyssna på #22 Victor Gagic. Som vanligt står Matthias Bengtsson för intervjuandet.  

Läs mer »

Intervju med #9

Hammers Matthias Bengtsson intervjuar vår nyblivna assisterande lagkapten #9 William Berg som får dela med sig av sina tankar runt seriepremiären.  

Läs mer »